Jaka elewacja do czerwonego dachu?

Budowy domów i ich remonty pochłaniają nie tylko wiele pieniędzy, ale również czasu i energii. Sprawdzona firma remontowa pozwala uniknąć stresu związanego z rozmaitymi pracami budowlanymi. Dlatego usługi remontowe cieszą się dużą popularnością.

Do jednych z najczęściej wybieranych usług należy obecnie wykonywanie elewacji budynku. Ludzie budują nowe domy, ale także odnawiają stare budynki mieszkalne. Potrzebują więc pomocy w tym zakresie. Jaką elewację wybrać do czerwonego dachu? Oto wątpliwość nurtująca wiele osób.

Dom to nie tylko ściany

O wyglądzie budynku decyduje nie tylko kolor na ścianach. Określony efekt wizualny tworzą również:

  • kolor dachu,
  • kolor okien i drzwi,
  • wykończenie cokołów,
  • wykończenie zewnętrznych schodów,
  • wykończenie podbitek dachowych,
  • kolor rynien i rur spustowych,
  • kolor balustrad balkonów i tarasów.

Oczywiście kolorami wiodącymi jest barwa ścian i dachów. To właśnie do tych elementów powinno się dopasowywać wszystkie pozostałe.

 

W barwach narodowych

Czerwony kolor pokrycia dachowego bardzo dobrze komponuje się z białą albo kremową elewacją. Aby całość nie wyglądała zbyt nudno, białe ściany budynku można urozmaicić przykrywając jej fragmenty kamieniem w zdecydowanym kolorze, na przykład zbliżonym lub współgrającym z kolorem dachu. Takie połączenie kolorystyczne to niemal klasyka w budownictwie.

Z czerwonym dachem równie dobrze wyglądać będą ściany w kolorze szarym oraz w jasnych pastelowych barwach. Dadzą wrażenie stylowości i czystości budynku. Na zasadzie kontrastu czerwony dach warto zestawić również z elewacją w kolorze zielonym.

 

Jakich połączeń kolorystycznych unikać?

Czerwony dach połączony z żółtą elewacją wygląda nieco kiczowato. To jakby dom wyjęty z dziecięcych rysunków, nieco cukierkowy i bajkowy, ale przede wszystkim mdły. Na zasadzie co za dużo, to nie zdrowo, należy unikać również łączenia czerwonego dachu z czerwonym kolorem ścian. Całość będzie wyglądać dosyć ponuro i ciężko.

Dobierając kolor elewacji do barwy pokrycia dachowego warto posłuchać rad specjalistów. Już na etapie projektowania można określić jakie kolory będą najbardziej pasować do stylu danego budynku. Również firmy remontowe mające doświadczenie doskonale wiedzą, jakie są najnowsze trendy oraz jakie rozwiązania są najlepsze.

Decydując się na usługi remontowo budowlane Katowice, można liczyć na porady również jeżeli chodzi o dobór kolorów dachu, elewacji oraz pozostałych elementów budynku. Jeżeli nie posiadamy sprecyzowanych planów i pomysłu na kolorystykę budynku, z pewnością można w tej kwestii zaufać fachowcom.

Firma Remontowo-Budowlana Silbud
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projekt i wykonanie: strony www Kraków