Jaka elewacja do orzechowych okien?

Piękny dom, to dom z pomysłem. Jeśli zakochaliście się w orzechowych oknach, to w trakcie remontu koniecznie dobierzcie odpowiedni kolor elewacji, by wasz dom wyglądał oryginalnie, a jednocześnie stylowo.

Postaw na ciepło

 

Zanim jednak przejdziecie do kwestii koloru elewacji, upewnijcie się, że wasz domek ma dobrze wykonane docieplenia. To kwestia bardzo istotna, gdyż od tego zależeć będzie w dużej mierze Państwa komfort. Dopiero później przejdźcie do drugiej, istotnej sprawy, jaką jest elewacja i jej kolor.

Remont elewacji

Elewacja – sposób na ożywienie budynku

 

Ciemne okna i ciemny dach (ewentualnie także ciemne balustrady balkonowe), potrzebują ożywczego koloru.

Istnieją dwie „szkoły”, według których dobrać można kolor elewacji budynku:

  • klasyczna kolorystyka
  • ciepły, zdecydowany i śmiały kolor

 

Fani klasyki postawić powinni na biele i jasne kolory. Sprawią one, że dom nabierze klasycznego, żywego wyglądu, a budynek nabierze pewnego rodzaju szlachetności. Zarówno biel, jak i ecru czy blady żółty, nadają domowi elegancji i smaku.
Jeśli nie boicie się Państwo eksperymentów, lubicie odważne połączenia, zabawę kolorem i niesztampowy wygląd, Waszym wyborem powinien paść na np. ciepły pomarańcz, czy delikatny kolor kanarkowy. Dom będzie wyglądał z całą pewnością oryginalnie i wyróżni się na tle innych domów w okolicy, a jego żywe kolory będą przykuwać wzrok i przywoływać ciepłe, miłe uczucia.
Opcja ta jednak powinna zainteresować przede wszystkim osoby, które lubią zabawę kolorem i eksperymenty, w przeciwnym wypadku może zdarzyć się, że po dłuższym czasie kolor ten zwyczajnie się opatrzy, a co gorsza zacznie przeszkadzać…

jasna elewacja

Klasyka pomieszana z nowoczesnością

 

Doskonałym pomysłem jest też połączenie klasyki z nowoczesnym stylem i wzornictwem. W tej konwencji warto stworzyć elewację budynku, która odwoływać będzie się zarówno do klasyki, jak i nowoczesnego wzornictwa. Można połączyć zarówno jeden, jak i drugi styl, poprzez ciekawe zestawienie kolorów i łączenie różnorodnych materiałów.

 

Dla przykładu do ciemnego dachu i orzechowych okien, doskonale pasować będzie dom o dwóch barwach. Prawie cała biała elewacja, plus dodatki np. z ciepłego brązowego drewna. Daje to piękny wizualnie efekt, klasyczną elegancję, a jednocześnie pozwala na zachowanie nowoczesnych elementów zdobniczych.

 

Od ogółu do szczegółu

 

Dzisiejszy sposób zdobienia budynków, nie narzuca jednoznacznie koloru, jaki powinna mieć nasza elewacja. Jeśli plany zagospodarowania przestrzennego odgórnie nie narzucają koloru, można mocno zaszaleć z kolorem i sprawić sobie mnóstwo frajdy.

 

Pamiętajcie jednak o tym, że dom, to nie tylko kolor elewacji. To cały zbiór elementów, połączeń kolorystycznych, dający odpowiedni efekt wizualny. Dlatego też należy odpowiednio łączyć kolory elewacji, z kolorem stolarki okiennej, barwą dachu, kolorem stolarki drzwiowej, schodów, tarasów, a nawet rynien, balustrad, etc.

 

Wiodące znaczenie przy odbiorze budynku mają kolory ścian oraz dach, dlatego to właśnie do tych elementów powinniśmy dopasowywać resztę dodatków, nie zaś odwrotnie.

 

Budując, czy remontując dom, warto postawić na profesjonalną firmę, która zrobi to dla Państwa w sposób solidny, gwarantując jakość wykonania. Firma taka dodatkowo służyć będzie fachową poradą, szybką realizacją i mnóstwem cennych uwag, które odpowiednio wykorzystane mogą pomóc Państwu wybrać odpowiednie wykończenie domu.

 

Warto zatem postawić na fachowość, rzetelność i profesjonalizm. Warto postawić na firmy działające na rynku budowy domów, dociepleń i usług budowlanych od wielu lat, które potrafią zadbać w pełni o satysfakcję klienta.

Firma Remontowo-Budowlana Silbud
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projekt i wykonanie: strony www Kraków