Jak oszczędzić na ogrzewaniu w okresie zimowym?

Ogrzewanie domu w okresie zimowym może być niezwykle kosztowne. Wyłączanie pieca nie jest jednak najlepszym pomysłem na zmniejszenie wydatków, ponieważ nie tylko narazi Ciebie i Twoją rodzinę na przebywanie w niskiej temperaturze, jak również może przysporzyć poważnych usterek. Istnieje o wiele lepszy sposób, by oszczędzić na ogrzewaniu domu.


Dociepl swój dom

Docieplenie domu to najskuteczniejszy sposób na trwałe obniżenie kosztów ogrzewania Twojego domu. Najczęściej stosowaną metodą izolacji termicznej budynków jest metoda lekka mokra. Polega ona na przyklejeniu do muru warstwy izolacji termicznej, na którą składa się styropian lub wełna mineralna, a następnie pokryciu jej cienkowarstwowym tynkiem. Dlaczego metoda ta nazywana jest lekką? W tym przypadku warstwa ocieplenia wraz z tynkiem wynosi niewiele, bo zaledwie 10-30 kg/m2. Jest również klasyfikowana jako metoda mokra, ponieważ do rozrobienia zaprawy klejowej i tynku niezbędna jest woda.

Docieplanie domu zimą

Najlepszy czas na docieplenie domu

Ocieplenie elewacji wymaga określonych warunków atmosferycznych. Izolacji termicznej nie powinno wykonywać się, kiedy temperatura powietrza w ciągu doby spada poniżej 4-5°C. Prace budowlane nad dociepleniem domu dyskwalifikuje również upał. Silny wiatr także stanowi skuteczną przeszkodę w ocieplaniu budynku. Może spowodować nie tylko bałagan, jak przede wszystkim zagrażać ludzkiemu życiu. Ocieplanie należy odłożyć w czasie, jeśli pada deszcz. Sprzyjające warunki atmosferyczne są niezbędne do odpowiedniego wiązania i wysychania zaprawy. Zbyt duże nasłonecznienie uniemożliwi pożądane zatarcie tynku, ponieważ zaprawa za szybko zwiąże, natomiast ujemna temperatura doprowadzić do tego, że nie zwiąże się ona z podłożem. W obu przypadkach mogą pojawić się nieestetyczne rysy skurczowe. W trakcie klejenia płyt a następnie tynkowania ich wszystkie powierzchnie poziome powinny zostać zabezpieczone przed deszcze lub wilgocią. W przypadku zaniedbania tej czynności zawilgocone powierzchnie będą nie tylko wolno schły, jak przede wszystkim mogą ulec przebarwieniu.

 

Wybierz rzetelną firmę

W przypadku izolacji termicznej budynku niezwykle ważne jest, aby prace budowlane wykonywali doświadczeni fachowcy. Firma budowlana Katowice oferuje nie tylko świetnie wykwalifikowanych ludzi, jak również zadba o najwyższą jakość użytych materiałów. Docieplenie domu to inwestycja na lata, dlatego warto mieć pewność, że została wzorowo wykonana przy użyciu odpowiedniej technologii oraz w sprzyjających ku temu warunkach pogodowych.

Firma Remontowo-Budowlana Silbud
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projekt i wykonanie: strony www Kraków