Jaki kolor elewacji pasuje do czarnego dachu?

Piękny dom, to nie tylko oryginalny projekt architektoniczny i dobrze wykonana konstrukcja, równie istotne jest jego estetyczne wykończenie. Zewnętrzny wygląd domu, to pierwszy aspekt, na jaki nasz wzrok zwraca uwagę. Stanowi zatem swoistą wizytówkę, która w oczach wielu, wyrabia pierwsze wrażenie i opinię o mieszkańcach. Warto więc zadbać, by wykończenie naszego domu było estetyczne i gustowne.

 

Odpowiednio dobrana kolorystyka kluczem do sukcesu!

Jednym z podstawowych czynników wpływających na atrakcyjność domu, jest jego kolorystyka i odpowiednie połączenia barw między elementami konstrukcji. Profesjonalna firma, świadcząca kompleksowe usługi budowlane, nie tylko wykonana dobrej jakości prace wykończeniowe, lecz również jej duże doświadczenie i znajomość aktualnych trendów na rynku nieruchomości, sprawi, że z powodzeniem doradzi jaką dobrać kolorystykę, tak, by nasz dom był atrakcyjną wizytówką i przyjemnym miejscem do mieszkania.

Czarny dach i biała elewacja

 

Czarne dachówki?

Głównym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest kolorystyczne połączenie elewacji i dachu. Kształt i barwa dachówki, jest pierwszym czynnikiem, od którego powinniśmy zacząć dobieranie kompozycji kolorystycznej. Ostatnimi czasy, dużą popularnością cieszy się stosowanie ciemnych dachówek, ciemnoszarych, grafitowych i czarnych. Kolory te stają się swego rodzaju symbolem nowoczesności, prestiżu i gustu architektonicznego.

 

Udana kompozycja dachu z elewacją

Jaki jednak dobrać kolor elewacji do czarnego dachu, tak, by uzyskać idealne połączenie? Czarne dachówki idealnie pasują do budynków nowoczesnych o prostej bryle. W przypadku domów parterowych przy dużym kącie nachylenia dachu, czarne dachówki mogą wywołać optyczny efekt pomniejszenia, jednak idealnie sprawdzą się przy dachach o niskim spadku lub w domach piętrowych.

Estetyka nowoczesnych budynków umożliwia stosowanie rozmaitych kompozycji kolorystycznych. Najbardziej powszechnymi i cieszącym się największym zainteresowaniem, jest jednak stosowanie jasnych, delikatnych i stonowanych kolorów elewacji do czarnego dachu. Świetnie sprawdzi się ciepła elewacja w kolorze miodowo-kremowym. Inną propozycją na udany i gustowny dom, jest zastosowanie klasycznego połączenia czarnych dachówek z bielą. Nie każdy jednak jej odcień wywoła dobre wrażenie. Zbyt chłodna, śnieżna biel można okazać się zbyt toporna. Wybierajmy odcienie śmietankowe lub perłowe. Kolejnym gustownym pomysłem na wykończenie domu, jest zastosowanie połączenia czarnej dachówki z oliwkowymi ścianami. Zestawienie to idealnie sprawdzi się w bardziej nowoczesnych budynkach, z dodatkowymi elementami zdobnymi, jak np. ceglasty klinkier.

elewacja

Dla posiadaczy domów klasycznych, nawiązujących swoją architekturą do domów wiejskich lub dworków, polecamy dwie propozycje, które na pewno nadadzą domowi gustownego wyglądu. Pierwsza wersja stanowi połączenie czarnego dachu z tradycyjną bielą. Druga propozycja, zakłada kompozycję czarnego dachu z elewacją całkowicie wykonaną z ceglastego klinkieru.

Warto również zwrócić uwagę na kolorystyczne wykończenia takich elementów jak okiennice, drzwi, framuga. Tylko odpowiednie zaprojektowanie całości, zapewni estetyczny i gustowny wygląd naszego domu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług http://www.silbud.com.pl/

Firma Remontowo-Budowlana Silbud
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projekt i wykonanie: strony www Kraków