Docieplanie domu – ciepło i tanio

Ciepło w naszym domu, to najważniejszy aspekt wpływający nie tylko nasze zdrowie, lecz również na sytuację ekonomiczną. Im więcej tracimy ciepłego powietrza, tym więcej musimy ogrzewać pomieszczenia mieszkalne, a co, za tym idzie, jesteśmy zmuszeni do większych wydatków. Dlatego, warto zainwestować w profesjonalne docieplanie domu, a efekty dostrzeżemy już podczas pierwszego sezonu grzewczego.

Postaw na fachowców

Planując docieplanie domu należy cały czas mieć w pamięci, że jest to proces trudny, składający się z wielu etapów i na pewno musi być kosztowny. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poświęcić pewnej określonej kwoty finansowej, lepiej od razu wstrzymajmy się z decyzją i przełóżmy docieplenie na inny termin. Do tego typu prac potrzebni są dobrzy fachowcy, których praca zapewni pewną izolację. Oszczędzanie na ekipie budowlanej, może poskutkować niską jakością pracy. W efekcie, wydamy pieniądze, a nie uzyskamy wymarzonego efektu. Ciepło z naszego domu będzie stale uciekać, a my będziemy zmuszeni do dalszego ogrzewania i nie zaczniemy oszczędzać. Innymi słowy, koszt inwestycji nam się nie zwróci.

elewacja

Materiały: kupić własne czy zdać się na ekipę?

Kolejnym aspektem, nad jakim należy się zastanowić jest dobór materiałów. Musimy podjąć decyzję, czy samodzielnie zakupimy materiały potrzebne do pracy, czy pozwolimy żeby dokonała tego ekipa budowlana. Samodzielny zakup materiałów ma swoje plusy, niestety, wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Kiedy zdecydujemy się na własne materiały, zyskujemy możliwość wyboru najtańszych produktów dostępnych na rynku lub znalezienia dobrych promocji, które stworzą nam duże możliwości oszczędności. Ekipa budowlana nie zawsze kieruje się kryterium niskich kosztów, stawiając np. na sprawdzoną markę o dobrej jakości, nie patrząc na cenę jej produktów. Jednak, samodzielny zakup materiałów wiąże się z koniecznością ich przechowywania i znalezieniem na to miejsca. Utrudni to również proces ewentualnego składania reklamacji. Robotnicy nie mogą ponosić odpowiedzialności za niską jakość materiałów, jakie wybrał klient.

 

Czym docieplić?

Wśród rodzajów materiałów, jakimi najlepiej docieplić dom, należy wyróżnić dwa najczęściej stosowane: wata mineralna i styropian.
Wybór ten sprowadza się do decyzji opowiadającej się za lepszym stopniem izolacji lub za niską ceną. Watę mineralną charakteryzują o wiele lepsze parametry izolacyjne, które zapewnią większe ciepło w naszym pomieszczeniu. Jednak, jakość wiążę się z kosztami. Wata mineralna jest o wiele droższą inwestycją jak styropian. Dla tych, którzy chcą oszczędzić, zdecydowanie bardziej korzystnym wyborem będzie styropian. Wśród tego typu materiałów znajdziemy produkty o różnym stopniu izolacji i z powodzeniem dopasujemy ten, który będzie bardziej pasował do zasobów naszej kieszeni.

Firma Remontowo-Budowlana Silbud
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projekt i wykonanie: strony www Kraków